De vereniging Noardlike Fryske Wâlden gaat met leden in gesprek over de toekomstige mogelijkheden voor het ANLb.
Aanleiding hiervoor is de contourenbrief agrarisch natuurbeheer die 29 november werd gepubliceerd door het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur. In de contourenbrief licht de minister toe hoe de contouren van het nieuwe stelsel voor Agrarisch Natuurbeheer (ANLb) eruit komen te zien, en hoe ze gereserveerde middelen globaal wil inzetten. In de Voorjaarsnota wordt vervolgens door het kabinet bepaalt hoe de middelen uiteindelijk ingezet worden.
Hier vindt u de hele contourenbrief.
Sinds dat duidelijk werd dat er structureel meer geld komt voor het ANLb onderzoekt Vereniging Noardlike Fryske Wâlden (NFW) hoe en waarvoor ze dit geld in zou kunnen zetten. Intern denken we na over hoe we dit vorm moeten geven. Zaken waaraan wordt gedacht zijn:
Wij horen ook graag van onze leden waar zij mogelijkheden zien om het extra budget de komende jaren voor in te zetten. Hiervoor organiseren wij in januari en februari gebiedsbijeenkomsten (vijf in totaal) verspreid door ons werkgebied, waar we graag met onze leden in gesprek gaan. Overigens zijn bij deze bijeenkomsten ook niet-leden, die interesse hebben om in de toekomst deel te nemen aan het ANLb, van harte welkom.
Zo kunnen we gezamenlijk kijken wat de wensen en doelen voor ons prachtige werkgebied zijn.
De bijeenkomsten vinden op 5 locaties verspreid in het gebied plaats. U kunt zich opgeven voor de bijeenkomst die u het beste past:
Woensdag 15 januari |
Op ‘e Jister Kommisjewei 3 Nijega |
Woensdag 22 januari |
De Kruisweg Haadwei 42 Damwâld |
Donderdag 30 januari |
De Pleats Schoolstraat 82 Burgum |
Dinsdag 4 februari |
De IJsherberg Harddraversdijk 1 Dokkum |
Donderdag 13 februari |
De Lantearne Jan Binneslaan 49 Surhuisterveen |
Alle avonden beginnen om 20.00 uur (inloop vanaf 19.45 uur)
Aanmelden kan via de volgende link: https://forms.gle/mcsjU5udosFK9bkd9