vrijdag 23 juli 2010 13:23
De NFW heeft onlangs in overleg met Hogeschool Van Hall Larenstein gekeken naar de mogelijkheden voor ondernemers in haar werkgebied voor bijscholing. Dit heeft geleid tot “De Kenniswerkplaats Noordoost Fryslân” in Feanwâlden.
Agrarische ondernemers krijgen hierbij meer kennis over het ondernemen en alles wat daar bij komt kijken. Daardoor kan er een versterking ontstaan binnen deze sector. Een aantal onderdelen in deze opleiding komt overéén met de voormalige EVTO opleiding (Economische Vorming & Toerusting Ondernemerschap). Daarom is samen met Van Hall Larenstein de bestaande opleiding, Associate Degree(AD), aangepast aan deze vraag, in nauwe samenwerking met de “Kenniswerkplaats Noordoost Fryslân”. De doelstelling daarbij is te komen tot een goed en efficiënt resultaat zodat de ervaring en de kennis van deze manier van werken in onze regio ook breder ingezet kan worden in de provincie.
Doelgroep
(Jonge) agrarische ondernemers met, pak weg 3 jaar ervaring en een mbo-diploma of mogelijk mbo-niveau, worden als student ingeschreven bij Van Hall- Larenstein. Na de opleiding is er dan sprake van een MBO ++/ HBO-niveau. De kosten bestaan uit € 1690,- collegegeld per jaar. Er wordt nog uitgezocht hoe er vanuit verschillende bronnen een tegemoetkoming in deze kosten kan worden geregeld. De gemeente Dantumadiel beschikt bijvoorbeeld over een fonds waar ondernemers een beroep op kunnen doen.
Meer informatie:
Kenniswerkplaats Noordoost Fryslân Feanwâlden
Projectcoördinator: Alice Posthuma
T: 0511 702877
M: 06 40272730
Bijlagen:
| < Vorige | Volgende > |
|---|